Нейл-індустрія постійно розвивається і пропонує різноманітні техніки та стилі, щоб задовольнити потреби своїх клієнток. Японський манікюр — це один із найцікавіших і найзатребуваніших видів догляду за нігтями. Ця техніка відзначається корисними властивостями для нігтів і має популярність далеко за межами країни, де вона була винайдена.
Японський манікюр у 2024 році став одним з головних трендів нейл-індустрії в усьому світі завдяки своїй натуральності, вишуканості та турботі про здоров’я нігтів. Цей вид манікюру суттєво відрізняється від західних технік догляду за нігтями, і це є вагомою причиною для того, щоб дізнатися про нього більше. Ми розповімо, що таке японський манікюр, як його зробити самостійно, а також якими складами та інструментами проводиться процедура.
Що таке японський манікюр?
В епоху моди на екологічно чисті продукти величезну популярність набули процедури догляду за нігтями, які базуються на натуральних засобах. В нейл-салонах часто пропонують біо-манікюр або еко-манікюр, а нещодавно до списку популярних технік додалася ще одна з Японії.
Метод обробки і лікування нігтів суттєво відрізняється від сучасного підходу. Він з’явився в Японії, за деякими джерелами, ще в XVII столітті, і ним обробляли свої нігтики витончені японські гейші. Можливо, це лише маркетингова хитрість, хоча принципи виконання не викликають сумнівів у правдивості історичної версії.
Що таке японський манікюр? Це спеціальна техніка догляду за нігтями, в якій використовуються лише натуральні продукти і специфічний підхід до обробки нігтів. Основний принцип японського підходу – акцент на здоров’я нігтів. Японські прихильники еко-підходу прагнуть не приховувати погане стан нігтьової пластини під гелями та яскравими покриттями, а роблять ставку на природну красу нігтів. Це може бути недоліком для тих, хто очікує після процедури повноцінний нейл-арт. Проте варто спробувати, щоб переконатися, що після процедури нігті виглядають так, ніби нанесено нюдовий лак.
Японський дизайн манікюру має свої переваги:
- Нігті виглядають акуратно і природно, без зайвих прикрас.
- Такий варіант сподобається любителькам мінімалізму та трендового стилю «голі» нігті, оскільки досягається відразу дві цілі – і краса, і користь.
Чим відрізняється японський манікюр від звичайного?
Основною відмінністю є підхід до зміцнення нігтів. Лікувальний метод укріплює нігті, стимулює їх ріст, запобігає ламкості і робить їх здоровішими та красивішими. Крім того, склади для манікюру мають антибактеріальні та протизапальні властивості. В японському манікюрі використовуються натуральні засоби для зміцнення нігтьової пластини після гель-лаку.
Ще одне важливе відмінність – відсутність ножиць і щипців. В справжньому японському манікюрі не передбачене використання будь-яких металевих інструментів. Це важливо враховувати, щоб не переплачувати за неякісну роботу. Японський манікюр виконується лагідними інструментами з натуральних матеріалів.
Процедура також включає спеціальний масаж шкіри рук до ліктів. Це сприяє поліпшенню кровообігу і поглинанню зволожуючих складів. І це величезна перевага японської методики – ідеальний манікюр на сяючій доглянутій шкірі рук, ніби ви тільки що побували в СПА. На такі пальчики одразу хочеться надіти найкрасивіше кільце.
Стандартний набір для манікюру по-японськи
Різноманітність оздоровчих компонентів, які використовуються при манікюрі, дозволяє провести глибоке зволоження. Також засоби ефективно прискорюють відновлювальні процеси на витончених пластинах. Нігті буквально перетворюються на очах, сяючи природним блиском.
Доглядові засоби для кутикули
Частіше за все засоби для зволоження і розм’якшення кутикули в японському манікюрі називають маслами, хоча вони можуть бути і гелеподібними, і в вигляді крему. Масла є однією з основних складових процедури. Від них багато в чому залежить успішний результат манікюру.
Засоби відрізняються не лише за текстурою, але й за складом та призначенням. Різні бренди японської косметики пропонують свої ексклюзивні продукти. В залежності від призначення, масла можуть містити:
- вітамін Е;
- гіалуронову кислоту;
- мед, прополіс;
- блакитні водорості;
- порошок морських раковин.
Полірувальні пасти та пудри
Ці засоби безпосередньо беруть участь у шліфуванні нігтьових пластин, надаючи їм натуральний природний блиск. Вони також вирівнюють поверхню до ідеальної гладкості. Шліфування в корені відрізняється від того, яке знімає верхній шар пластини. Паста і пудра втираються в структуру, не подряпуючи і не травмуючи ніготь.
До складу входять:
- кератин;
- оливкова, арганова або мигдальна олія;
- вітаміни і мікроелементи.
Засоби для інтенсивного догляду
Особливий лікувальний ефект досягається завдяки використанню сироваток і масок. Перші глибоко проникають в нігті, другі – діють на поверхні пластини. Усі засоби різняться за призначенням і працюють з певною проблематикою нігтів.
Сироватки містять комплекс вітамінів А, Е, С, групи В і бувають трьох видів:
- відновлювальні;
- вітамінні;
- зволожуючі.
Маски з бджолиного воску різняться за складом, але особливою популярністю користуються засоби на основі:
- масла жожоба;
- рисового масла;
- екстракту бамбука.
Інструменти з натуральних матеріалів
В японському манікюрі використовуються інструменти з дерева, кераміки, бамбука і шкіри. Це важлива особливість, завдяки якій процедура обробки нігтів виконується максимально безпечно і щадяще.
- Татібана. Дерев’яні палички виготовляються з бамбука, верби або апельсинового дерева. Загострено-округлий кінчик інструмента дозволяє акуратно працювати з кутикулою, не ризикуючи подряпати ніжну шкіру.
- Пилочки з кераміки. Абразивний шар пилки достатньо потужний, щоб якісно підпиляти ніготь, але не травмувати пластину.
- Кюретки з бамбука. Ці інструменти U-образної форми дозволяють очистити простір під нігтем, не пошкоджуючи його з нижньої сторони.
- Кічин. Полірувальний блок може виготовлятися з фетру або дерева, ним виконується втирання основних засобів в пластини нігтів.
- Шкіряні бафи. Інструмент для фінальної полірування виготовляється з ніжної телячої шкіри, завдяки чому шліфування проводиться максимально делікатно.
- Масажери для кутикули і рук. Ці пристосування можуть бути різної форми і виконуються з дерева або каменю (чаще за все яшми). Як і будь-які масажери, вони призначені для стимулювання кровообігу. Особливо ефективні при проведенні масажу за японськими методиками.
Технологія виконання манікюру
Манікюр в японському стилі відрізняється від традиційного європейського не тільки продуктами і технікою, але й підходом до обробки нігтів.
Японський манікюр Пі-Шайн (P-Shine) вважається стандартним, але може включати в процес ще один етап з розігріваючою ванночкою.
Розглянемо покроковий процес з використанням стандартного набору для манікюру від бренду «P-Shine». Набір включає всі необхідні базові матеріали, тому при наявності досвіду процедуру можна провести вдома.
Технологія манікюру по-японськи включає кілька етапів.
Процедура починається з дезінфекції рук і делікатного очищення нігтьових пластин. Потім нігтям пилкою надається бажана форма. Вона може бути будь-якою, але не забуваємо, що в результаті нігті повинні виглядати природно, без декору. Тому варто заздалегідь оцінити, яка форма буде виглядати натуральніше і естетичніше.
Після завершення стандартної процедури на нігтьову пластину наноситься спеціальний гель. Через кілька хвилин можна легко відсунути кутикулу апельсиновою паличкою, щоб зняти птеригій.
Наступний крок – втирання пасти. Для цього невелика кількість засобу розподіляється по нігтьовій пластині, а потім плавними рухами втирається за допомогою кічина. Процедура проводиться від центральної області до бокових частин і завершується вільним краєм.
Далі слідує етап нанесення полірувальної пудри. Маніпуляція повторюється так само, як і з пастою. З кожним рухом блиск нігтя буде збільшуватися – значить, все йде правильно.
Одразу після пудри можна (але не обов’язково) нанести сироватку на проблемні нігті. Засіб відмінно взаємодіє з пастою і пудрою, а також служить додатковим верхнім покриттям.
На заключному етапі в кутикулу втирається олія і наносяться живильні склади для подальшого масажу рук.
Як часто можна робити японський манікюр?
Оскільки це лікувальна процедура, спрямована на відновлення нігтьових пластин, орієнтуватися варто за своїми відчуттями. Японський манікюр тримається так само, як і європейський класичний. Його цілком достатньо на 2-3 тижні.
Відмінність лише в тому, що це стосується терміну лікувального впливу. Тоді як у європейському варіанті доводиться турбуватися про непрезентабельний вигляд нігтів з відрослим лаком. В японській техніці лаку просто немає, що є ще одним плюсом.
Однак є і недолік: якщо ви проходите курс терапії з відновлення нігтів, то доведеться кожні 2 тижні не менше трьох разів відвідувати майстра. Якщо виникає непереборне бажання освіжити манікюр, можна покрити нігті звичайним лаком через тиждень після процедури. Гель-лаки заборонено наносити протягом всього курсу лікування.
Висновок
Нігті в японському стилі – це унікальна і корисна техніка догляду за нігтями, яка не тільки робить їх красивими, але й зміцнює та захищає від різних ушкоджень. Безпека, використання натуральних матеріалів і позитивні результати роблять японський манікюр популярним у всьому світі.
Якщо для вас важливо мати доглянуті і красиві нігті, не втрачаючи при цьому їхньої природності, то манікюр за японською технологією стане ідеальним вибором. А щоб розвіяти останні сумніви, досить просто подивитися, як виглядає японський манікюр. Професійний манікюр по-японськи дозволяє побачити чудовий результат вже після першого сеансу. Для підтримання нігтів у відмінному стані достатньо проводити процедуру самостійно раз на 2 тижні, адже техніка має накопичувальний ефект.