Доглянуті руки та акуратний манікюр завжди в моді. Вони підкреслюють жіночність, підвищують самооцінку і впевненість у собі. Наші руки і ноги за день піддаються значному навантаженню: фізичні навантаження, перепади температур, контакт з водою і багато іншого. Ноги відчувають втому, а від незручного взуття можуть з’являтися мозолі. Активний спосіб життя часто викликає тріщини та пітливість. Тому регулярний догляд допомагає зберегти красу і підтримувати здоров’я шкіри та нігтів.
Привести руки в порядок можна як в нейл-салоні, так і вдома. Якщо використовувати якісні інструменти та мати базові навички догляду, зробити манікюр та педикюр буде досить просто. Регулярна практика дозволяє досягти рівня якості обробки нігтів, близького до салонного. У цій статті ми розглянемо, які інструменти потрібні для манікюру, обговоримо покрокову інструкцію обрізного та необрізного способу обробки нігтів, дізнаємося, як зробити апаратний манікюр вдома.
Манікюр в домашніх умовах та необхідні інструменти
Щоб навчитися самостійно робити манікюр і педикюр, слід забезпечити себе якісними інструментами:
- Щипчики для кутикули.
- Металевий пушер.
- Манікюрні ножиці.
- Кніпсер.
- Пилка.
- Апельсинові палички.
Щипчики та манікюрні ножиці виготовляються з медичного сплаву і призначені для видалення кутикули та ороговілої шкіри з бокових валиків. Пушер у вигляді невеликої лопатки допомагає відсунути шкіру та спростити зрізання кутикули. Кніпсером можна акуратно обрізати нігті, запобігаючи їх розшаруванню. Після видалення зайвої довжини, форму нігтям можна надати пилкою. Гритність (показник абразивності) пилки повинна бути від 180 до 240. Пилка також використовується для зняття верхнього шару нігтьової пластини, щоб поліпшити зчеплення з базою. Нігті потрібно обробляти тільки в сухому стані, а рухи пилки повинні бути в одному напрямку, щоб уникнути розшарування країв. Для полірування використовують бафи з гритністю 400-2000.
Апельсинові палички, хоч і не завжди використовуються, повинні бути під рукою. Вони допомагають прибрати кутикулу, очистити пластину зсередини, наносити блискітки та видаляти сліди лаку з шкіри. Палички виготовлені з апельсинового дерева, тому вони безпечні для поверхні пластини і не залишають на ній подряпин.
Інструменти зазвичай продаються в наборах, тому можна одразу придбати всі необхідні приналежності та матеріали. Перед процедурою важливо обробити руки дезинфікуючим засобом (антисептиком, 70%-им розчином спирту або хлоргексидином). Для видалення звичайного лакового покриття потрібна спеціальна рідина і ватні диски.
Як робити обрізний манікюр вдома (покрокова інструкція)
Обрізний манікюр виконується у кілька етапів:
- Дезінфекція рук.
- Розпарювання.
- Видалення кутикули. Спочатку відсувається кутикула, а потім видаляється птеригій (тонка плівка, що лежить під кутикулою).
- Видалення ороговілої шкіри. Для цього використовуються манікюрні ножиці або щипчики.
Якщо на нігтях є старе лакове покриття, його потрібно зняти перед розпарюванням. Розпарювання передбачає занурення пальців у теплу воду (або живильну ванночку) приблизно на 5 хвилин. Для покращення ефекту можна додати в воду ефірні олії та сіль. Обробку нігтів слід починати з мізинця. Після розпарювання ороговіла шкіра набуває білого кольору, тому ви не зріжете живу шкіру. Якщо дотримуватися інструкції, ви зможете зробити ідеальний манікюр, не пошкодивши пластину.
Після обрізної обробки можна перейти до надання форми вільного краю нігтя. Є 6 основних форм: овальна, квадратна, гостра, мигдалевидна, закруглений квадрат і «балерина» (плоский кінчик). Овальна та квадратна форми підходять для будь-якої довжини, а мигдаль і гостра форма краще виглядають на довгих нігтях. Завершальний етап процедури – нанесення лаку або прозорої бази.
Класичний манікюр практично не викликає болю і безпечний, якщо акуратно працювати з інструментами. Немає потреби купувати дорогі приналежності або професійні засоби. Результат буде помітний одразу. Якщо обробку робить новачок, можуть з’явитися заусенці та тріщини. Без стерилізації інструментів існує ризик занесення інфекції. При появі ранок їх потрібно відразу обробити гемостатичним засобом або перекисом водню.
Як робити необрізний манікюр (покрокова інструкція)
Необрізний манікюр зазвичай виконується за європейською технікою. Він є дуже легким і складається з кількох кроків:
- Дезінфекція рук.
- Нанесення кератолитика на кутикулу та валик. Кератолитик розм’якшує ороговілу шкіру і полегшує її видалення.
- Зсування кутикули апельсиновою паличкою.
- Шліфування пластини пилочкою.
- Видалення розм’якшеної кутикули.
- Знежирення пластини спиртовим розчином.
- Нанесення лаку.
Необрізна техніка виконується без використання ріжучих інструментів і є найбільш безпечною. При класичному виконанні новачок може випадково зрізати занадто багато шкіри, пошкодивши здорову. При необрізному способі шанс пошкодження шкіри зводиться до нуля, а ніготь що зростає залишається неушкодженим.
Перед процедурою пальці не потрібно розпарювати, обробка виконується насухо. Кератолитик – це спеціальний засіб для манікюру і педикюру, який розм’якшує мертву шкіру і полегшує її видалення. Перед застосуванням слід ознайомитися з інструкцією, щоб не завдати шкоди здоров’ю.
Для полірування нігтів і валиків можна використовувати баф. Необрізний манікюр з використанням ремувера підходить для домашніх умов, оскільки не потребує роботи з гострими інструментами. Якщо шкіра дуже суха або огрубіла, можна виконати вологий європейський манікюр. Після нанесення ремувера руки занурюються в теплу воду, а потім можна приступати до обробки.
Апаратний манікюр: як зробити нігті в домашніх умовах
Апаратний манікюр – це простий спосіб обробки нігтів, який виконується за допомогою фрезера. Це інструмент зі змінними насадками. За допомогою фрезера можна зняти старе лакове покриття, змінити форму нігтів, прибрати кутикулу та ороговілі частини шкіри. Він також дозволяє відшліфувати поверхню пластини.
Переваги апаратного методу полягають у делікатному видаленні мертвої шкіри без травмування кутикули і проведенні процедури без попереднього розпарювання. Після обробки насадкою кутикула росте довше і не загрубіє з часом. Прилад обробляє ламкі або пошкоджені пластини делікатно. Валики навколо нігтів стають доглянутими і гладкими. Процедура виконується швидше: якщо обрізний манікюр займає півтори години, то апаратний – півгодини.
Апаратний манікюр виконується поетапно:
- Зняття старого покриття.
- Нанесення антисептика на шкіру.
- Видалення кутикули та ороговілих частин шкіри.
- Згладжування пластини (якщо потрібно).
- Зміна форми.
Після зняття старого лаку і дезінфекції рук кутикулу можна відсунути апельсиновою паличкою. Зайву шкіру видаляють конусоподібною насадкою. Працювати з фрезою потрібно акуратно і плавно, не притискаючи до шкіри. Для надання нігтям форми призначена насадка-диск.
Апаратний спосіб підходить тим, у кого швидко росте кутикула, тьмяна нігтьова пластина з підвищеною ламкістю і нерівною поверхнею. Він менш травматичний, ніж класичний, але потребує досвіду роботи з фрезою. Метод не слід використовувати при наявності грибка, порізів або запалень. Для домашнього використання можна придбати апарат середньої потужності (45 Вт).
Поради по нейл-догляду в домашніх умовах
Щоб правильно зробити манікюр вдома, слід дотримуватися кількох порад:
- Використовуйте базове і закріплююче покриття.
- Перед нанесенням лаку шліфуйте і знежирюйте пластину.
- Не наносіть більше 3 шарів лаку.
- Не трясіть флакон з лаком, щоб всередині не утворилися бульбашки.
- Робіть кожен етап процедури акуратно і не поспішаючи.
Розпочинайте обробку нігтів після прибирання або інших домашніх справ, щоб зберегти покриття неушкодженим. Після нанесення декоративного шару дайте йому 12 годин, щоб він став міцнішим. Щоб шелак залишався гладким, перед сном нанесіть на нігті масло для кутикули.
Якщо ви робите вдома покриття з гель-лаком, використовуйте тільки якісні матеріали, які зберігаються в темному прохолодному місці. Швидковисихаючі гель-лаки можуть бути шкідливими для пластини і триматися недовго. Покриття лаком не сушіть гарячим повітрям з фена, особливо якщо ви новачок. Якщо у вас є досвід, можна просушити нігті холодним повітрям.
Щоб навчитися доглядати за нігтями самостійно, перегляньте відеоуроки в інтернеті. Навіть короткий відеоролик може поділитися секретами ідеального оформлення. Якщо ви плануєте займатися цим професійно, запишіться на навчальні курси.
Нанесення та зняття гель-лаку вдома
Гель-лак значно міцніший і більш стійкий до зносу, ніж звичайне лакове покриття. Шар гель-лаку тримається більше 2 тижнів. Зробити такий манікюр вдома можуть навіть новачки. Необхідні для процедури приналежності та обладнання можна придбати в спеціалізованих магазинах для нейл-майстрів. Потрібна світлодіодна або ультрафіолетова лампа для швидкої сушки покриття за кілька секунд, праймер, база, гель з відтінком, топ, баф та інші інструменти.
Праймер допомагає знежирити ніготь і надійно закріпити перший шар. База робить пластину рівною і гладкою. Топ наноситься в кінці і забезпечує стійкість покриття.
Після обрізного або необрізного манікюру потрібно нанести тонкий шар праймера. Далі використовують базу, яка сушиться в лампі 1 хвилину. Оберіть будь-який колір гель-лаку та нанесіть його на нігті. Шар має бути тонким. Після висихання в лампі можна нанести ще один шар для яскравішого покриття. Топ сушиться 2 хвилини. Після манікюру можна нанести зволожуюче масло з ароматом.
В домашніх умовах можна зробити не тільки однотонне покриття, але й цікавий дизайн. В інтернеті є безліч креативних ідей. Французький манікюр – класичний варіант, де акцент робиться на кінчиках нігтів. Вони фарбуються в білий, а основний колір пластини – блідо-рожевий або тілесний. Французький манікюр робиться тонким пензликом або за допомогою трафаретів.
При лунному дизайні акцент переміщується до лунки біля основи нігтів. Якщо пофарбувати лунку під натуральний колір нігтя, покриття буде триматися довше. Основний колір може бути будь-яким: від пастельного до яскравого.
Омбре – градієнтний перехід, де один колір плавно переходить в інший. Щоб досягти цікавого ефекту плавного переходу, можна скористатися спонжем.
Завдяки звичайній газеті можна створити незвичайне оформлення пластини. Кусочок газети прикладається до фарбованого нігтя і промакається спиртом. Текст та малюнки з паперу магічним чином переносяться на нігті.